Home » Novinky a zajímavosti » Talentovaní umělci tvoří umělecká díla z kávy

Talentovaní umělci tvoří umělecká díla z kávy

aristidou 3

Když si představíte malování co vás napadne ? Akryl? Olej? Asi vás nenapadne káva. Přesto stále více umělců napříč světem používá právě kávu k vytváření svých děl.

Mrkněte na skvělou mini galerii různorodých ale velmi talentovaných umělců, kteří vytváří ,,kofeinové” obrazy.

1. Michael Aaron Williams

Pouliční umělec, sochař a několik posledních let ,,coffee artist”, Michael Aaron Williams vytváří unikátní umělecká díla s použitím kávy a inkoustu na starý knižní papír.

Williams se snaží vytvářet éterické portréty které odhalují pomíjivou povahu lidí a společnosti. Jeho obrazy se objevili v řadě galerií ve Spojených státech a Evropě.

Dacia SUV

Dacia SUV

2. The Coffee Artists

Manželský pár Angel Sarkela-Saur a Andrew Saur tvoří kreativní duo The Coffee Artists. Vytváří jemné umění se rtoprocentní kávy již více než 10 let.

Tento pár vidí kávu jako ,,univerzální nápoj” a věří že tak může fungovat po celém světě a překonat tak jazyky, světadíly i kultury.

Dacia SUV

Dacia SUV

3. Maria A. Aristidou

Známá výtvarnice, ilustrátorka a designérka dortů Maria A. Aristidou využívá ke své tvorbě kávu, a někdy akvarely.

Aristidou vytvořila své první ,,kávové” umělecké dílo zcela náhodou, omylem totiž převrhla šálek s kávou. Tento okamžik se stal pro ni osudným. Klasickým barvám dala vale a začala experimentovat se svým oblíbeným nápojem. Na svém kontě má již pěknou řádku portrétů včetně postav ze seriálu Hra o trůny, filmové ságy Star Wars či skupiny Beatles.

Dacia SUV

Dacia SUV

4. The Coffeemonsters

Milovník kávy a designér Stefan Kuhnigk jednou rozlil trochu kávy na kousek papíru a ,,objevil něco.” Bylo to ,,Coffeemonster.

Kuhnigkova tvorba je roztomilá, občas temnější ale každé dílo je unikátní jako prostý cákanec kávy na papíru.

Dacia SUV

Dacia SUV

5. Coffeetopia

Umělec Ghidaq al-Nizar pocházející z Indonézie tvoří tajemná umělecká díla ze zbytků kávy. Nepoužívá však jen uvařenou kávu ale také suchou kávovou směs. Jeho často drobná umělecká díla jsou pozoruhodná.

Dacia SUV

Dacia SUV

Zdroj: dailydot.com

Krátká URL: http://www.maxfun.cz/?p=5242

Příspěvek od dne 23 Říj 2015. Rubriky Novinky a zajímavosti. Můžete sledovat tyto komentáře RSS 2.0. Můžete zanechat komentář pro tento příspěvek

 

Můžete zanechat komentář

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarItalianoPolskiРусскийEspañol

 

 

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

 

POSLEDNÍ VIDEA


© 2020 MaxFun – Maximální Zábava. All Rights Reserved.TOPlistTOPlist Přihlásit se - Kontakt: admin@maxfun.cz