Home » Filmy, Kultura, Novinky a zajímavosti » Recenze: Star Trek: Do neznáma

Recenze: Star Trek: Do neznáma

5_-_cix1pld-750x400

Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise opět zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. Loď se sice ocitá v troskách, ale posádka drží pevně při sobě. 

Oproti předchozím sériím došlo ke změně režiséra. Režisér Justin Lin odvedl celkem doboru práci. Akční scény jsou lepší než v obou předchozích filmech (ne nějak výrazně, ale jsou). Dočkáme se při nich nápadité práce s kamerou, hrátek s gravitací i vesmírné choreografie, všechno je to slušně dravé, ale díkybohu slušně přehledné a nebolí z toho hlava. To se ale vzhledem k předchozím Linovým počinům dalo čekat.

Dobrou volbou se ukázalo, že se na scénáři spolupodílel Simon Pegg. Ten do snímku vnesl více humoru a vtípků než v předchozích dílech.Takže o vtipné rozhovory tady rozhodně není nouze.

Celkově však hlavní zápletka není příliš záživná. Snímek opět balancuje mezi  mezi současným sci-fi velkofilmem a něčím pro starší diváky, toužící po nostalgii a mírné ironii.

Silné příběhy dvou nových postav nebyly využity na maximum. Osud Jaylah (Sofia Boutella) byl nebyl propracován příliš do hloubky, ani Boutellino fantastické pohybové nadání nebylo využito tak, jako v Kingsmanovi. Ani v případě záporné postavy Kralla to není nijak hvězdné. Oproti Khanovi Benedicta Cumberbatche neměl Idris Elba moc příležitostí se předvést, což je vzhledem k jeho talentu dost škoda. Přitom jeho herecký talent není o nic menší než u obdivovaného předchůdce. Lepší prezentace těchto dvou osudů velmi výrazných postav mohla snímek celkově pozvednout na vyšší úroveň. Jan škoda, že tomu tak nakonec není.

Nejedná se tedy o nijak dech-beroucí filmový zážitek, ale pro páteční oddechový večer s prvky scifi jako stvořené.

Hodnocení: 80%

star-trek-do-neznama-4

STAR TREK BEYOND

Krátká URL: http://www.maxfun.cz/?p=5760

Příspěvek od dne 16 Srp 2016. Rubriky Filmy, Kultura, Novinky a zajímavosti. Můžete sledovat tyto komentáře RSS 2.0. Můžete zanechat komentář pro tento příspěvek

 

Můžete zanechat komentář

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarItalianoPolskiРусскийEspañol

 

 

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

 

POSLEDNÍ VIDEA


© 2020 MaxFun – Maximální Zábava. All Rights Reserved.TOPlistTOPlist Přihlásit se - Kontakt: admin@maxfun.cz