Home » Bulvár, České a slovenské celebrity » Nestárnoucí zpěvačka Helena Vondráčková

Nestárnoucí zpěvačka Helena Vondráčková

Helena Vondráčková odstartovala hudební kariéru v roce 1964 na soutěži Hledáme nové talenty. O rok později obdržela cenu Zlatý slavík a stala se členkou kapely Golden Kids, se kterou nazpívala spoustu hitů. 

Začátkem 70. let se tato kapela rozpadla, neboť komunisté zakázali Heleně činnost. Helena proto působila v zahraničí. Zpívala v Kanadě, Turecku, Brazílii a na Kubě.

Začátkem 80. let se přeorientovala na domácí publikum. Známá je její spolupráce s Orchestrem Gustava Broma a Jiřím Kornem.  V 90. letech jsou kromě Heleniných písní známé její role v muzikálech (např. Bídníci).

Důležitý bod v kariéře Heleny Vondráčkové byl rok 2000, když vydala veleúspěšné album Vodopád  s megahitem Dlouhá noc a obsadila první místo v anketě Zlatý slavík. V roce 2001 se rozvedla s Helmutem Sicklem a o rok později si vzala Martina Michala.

V roce 2006  dostala hlavní roli v muzikálu Hello Dolly! V dnešní době se Helena Vondráčková věnuje převážně hudební tvorbě.

Zdroj: celebrityinfo.cz

Krátká URL: http://www.maxfun.cz/?p=2395

Příspěvek od dne 28 Kvě 2011. Rubriky Bulvár, České a slovenské celebrity. Můžete sledovat tyto komentáře RSS 2.0. Můžete zanechat komentář pro tento příspěvek

 

Můžete zanechat komentář

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarItalianoPolskiРусскийEspañol

 

 

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

 

POSLEDNÍ VIDEA


© 2018 MaxFun – Maximální Zábava. All Rights Reserved.TOPlistTOPlist Přihlásit se - Kontakt: admin@maxfun.cz