Home » Kultura, Novinky a zajímavosti » MIKE DARGAS: Hyperrealistický umělec objeven díky Instagramu

MIKE DARGAS: Hyperrealistický umělec objeven díky Instagramu

california_dreamin

Uznejte, vypadá to jako fotografie, že ? Ve skutečnosti se však jedná o díla hyperrealistického malíře Mika Dargase. Německý umělec jehož první sólo výstava se koná tento týden v londýnské Opera Gallery. Myslíte že jde o fotografie nebo počítačovou grafiku, omyl, je to olej. Dargas vytváří mimořádně realistická díla, ve své praxi je neuvěřitelně obratným portrétistou. Mnohé z jeho portrétů vám vtisknou nezapomenutelný dojem, už jen svou výškou přesahují 2 metry.

Dargas je na londýnské umělecké scéně relativním nováčkem, a právě ředitel Opera Gallery a kurátor Jean-David Malát věří, že si brzy získá obrovskou popularitu. ,,Již více než deset let obchoduji s uměním a ještě nikdy před tím jsem se nesetkal s umělcem s takovými dovednostmi.”

Jeho díla Vás upoutají hned několika způsoby. Máte tendenci zblízka prozkoumat i tu nejjemnější texturu obrazu.

Photorealistic-art-by-Mike-Dargas-575e9a3107dc1__880

Jeden z jeho nejnovějších děl zachycuje bývalou modelku Victoria´s Secret, Toni Garn, se záhadnou lepkavou látkou na obličeji. Malíř však nechce prozradit o jakou látku se jedná. Ve svých dílech se snaží ukázat nejrůznější aspekty své techniky.

317256A500000578-0-image-a-1_1456152935353

Malat podporuje mladé umělce v současném uměleckém světě. Dargas tak vděčí největší sociální síti instagramu za životní příležitost.

“Neexistuje žádný způsob, jak objevovat nové umělce … Bylo velmi zajímavé objevit ho na Instagramu, a myslím, že všechny tyto nové Sociální média jsou úžasné pro umělce, pro obchodníky s uměleckými předměty, pro podporu umělců a objevování talentů. Je velmi důležité pro všechny umělce prezentovat se na sociálních sítích.”

Pokud máte 5 minut a nevíte co dělat, jděte na instagram a vyhledejte si “#art”, “#contemporary”, je úžasné jaká díla, a jaké dosud neobjevené talenty tam můžete objevit.

Zdroj: gq-magazine.co.uk

Krátká URL: http://www.maxfun.cz/?p=5560

Příspěvek od dne 6 Čvc 2016. Rubriky Kultura, Novinky a zajímavosti. Můžete sledovat tyto komentáře RSS 2.0. Můžete zanechat komentář pro tento příspěvek

 

Můžete zanechat komentář

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarItalianoPolskiРусскийEspañol

 

 

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

 

POSLEDNÍ VIDEA


© 2020 MaxFun – Maximální Zábava. All Rights Reserved.TOPlistTOPlist Přihlásit se - Kontakt: admin@maxfun.cz