Home » Bulvár, Zahraniční celebrity » Joe Cocker Slaví sedmdesátiny

Joe Cocker Slaví sedmdesátiny

joe-cocker_01

Rodák z anglického Sheffieldu, který svým typickým ,,chraplákem“  rozvášňuje davy fanoušků na celém světě slaví 20. května sedmdesátiny.

Zpěvák který se proslavil zejména předělávkami slavných hitů jiných interpretů, z nichž některé jsou daleko známější než verze původních interpretů. Zlom v kariéře nastal v roce 1968 kdy se proslavil skladbou dvojice Lennon – McCartney With A Little Help From My Friends se kterou následně vystoupil  na festivalu ve Woodstocku v roce 1969. V té době zažil vrchol své kariéry, ale také prožíval divoké období, kdy holdoval alkoholu i drogám.

Cockerovu skupinu Grease Band musela ze statisícového davu ve Woodstocku odnést helikoptéra. I když Joe hodně často měnil sestavy svých skupin, na slávu to nemělo vliv. Stále rostla.

Jedinečný hlas vynesl Joe Cockera mezi absolutní špičku. Časopis Roling Stone ho v roce 2007 zařadil mezi sto nejlepších zpěváků všech dob.

Je držitel cen Grammy, Zlatý glóbus i Řádu britského impéria. Početné množství skalních fanoušků má i v ČR kde již několikrát koncertoval, naposledy před rokem v pražské O2 Aréně kdy prezentoval své poslední album ,,Fire It Up.”

Video: Joe Cocker – Fire It Up

Krátká URL: http://www.maxfun.cz/?p=4986

Příspěvek od dne 20 Kvě 2014. Rubriky Bulvár, Zahraniční celebrity. Můžete sledovat tyto komentáře RSS 2.0. Můžete zanechat komentář pro tento příspěvek

 

Můžete zanechat komentář

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarItalianoPolskiРусскийEspañol

 

 

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

 

POSLEDNÍ VIDEA


© 2020 MaxFun – Maximální Zábava. All Rights Reserved.TOPlistTOPlist Přihlásit se - Kontakt: admin@maxfun.cz